Jižní Amerika 2008


1) Miami - Plavba západním Karibikem 2010 - Obrazový trip report

  1.7.2010 - Po úvodním přískoku z Vídně do Paříže se společností Austrian (Airbus A321) jsme téměř v pravé poledne vyrazili za Atlantik. Právě se nacházíme 10km nad oceánem v letadle Boeing 747-400 společnosti Air France.


  "Jumbo" vypadá na první pohled prostorně, ale opak je pravdou. Cestující v ekonomické třídě jsou namačkáni jako sardinky. Ještě že jsme si po internetu zabookovali docela dobrá místa v levé řadě směrem do uličky, takže jsme během letu mohli nerušeně korzovat, případně se protáhnout u nouzových východů.  

 

 

Necelé dvě hodiny před přistáním se servíruje večeře. Máme kuřecí maso s rýží, salát, zákusek a jogurt. Nic extra, ale člověk se aspoň trochu najedl...

 

  Let nakonec trval 9 hodin a 6 minut. Před přistáním byly vidět nádherně barevné bahamské ostrůvky a stejně úžasný výhled byl i na Miami Beach a Key Biscayne. Jako bonus s námi pilot zakroužil nad bažinami NP Everglades, protože jsme na Miamské letiště museli nalétnout od západu.  

 

 

Po nekonečné frontě na letišti jsme se vydali hledat stojánku shutle busu, který nás měl odvézt do autopůjčovny Dollar.Tam už na nás čekalo tohle vozítko značky Dodge. Mimochodem, paní u přepážky se nás ptala, jestli nám prý nevadí "malé" auto :-) . Půjčení jsme měli zamluvené přes českou agenturu Jedu.cz, která je lokálním zprostředkovatelem německé cestovky FTI.de. Půjčení auta na 3 dny nás vyšlo na 3010,-kč + na místě jsme dopláceli 34USD road asistance. V ceně jsme měli veškeré pojištění (CDW), rozšířené povinné ručení (LIS/EP), pojištění osob a zavazadel ve voze (CPP), neomezené kilometry a také nádrž benzínu zdarma.


  Po mnohaproudé miamské dálnici jsme se přesunuli na Miami Beach. Toto je náš hotel Tropics, který jsme si zamluvili přes internet. Pokoj s vlastní koupelnou stojí 90USD na noc. My zde budeme spát celkem třikrát, takže po předchozím zaplacení zálohy doplácíme 245USD + 20 USD vratnou zálohu na klíč. Hotel stojí na Collins Avenue dva bloky (cca 300m od pláže). Hned v sousedství se nachází velký parkovací dům (16USD/den), takže odpadají jinak dost nezanedbatelné starosti se zaparkováním auta.  

 

 

Collins Avenue před naším hotelem lemuje spousta obchodů, hotelů a restaurací. Cestovatelům nabízí vešketré potřebné zázemí, které se jim může hodit po příjezdu do tohoto velkoměsta.
Pro zajímavost uvádím pár důležitých vzdáleností od našeho hotelu:
Miami airport - 14km (vzdušnou čarou)
Přístav - 4,3km (vzdušnou čarou)
Ft.Lauderdale airport - 31,4km (vzdušnou čarou)
jižní okraj Miami Beach - 2,5km
  15the Street - tudy vede nejkratší cesta na pláž, kterou máme momentálně za zády. Vzadu na konci 15th Street za semaforem je Collins Avenue a na ní cca 100m vpravo náš hotel.  

 

 

První den už moc času a sil na nějaké dlouhé vycházky nezbylo, a tak jsme se jenom na chvíli vydali obhlédnout zdejší širokou pláž. Bílý hotel s věžičkou, který má Radka vpravo za zády, se jmenuje Royal Palm a stojí přímo naproti našemu hotelu Tropics.   Večerní cachtání v oceánu bylo i po úmorném dni, který byl pro nás o šest hodin delší, docela příjemné, jak je vidno i z tohoto výcvaku z mobilu.  

 


1) Miami

2) NP Everglades

3) Florida Keys

4) Kajmanské ostrovy

5) Isla Roatan

6) Belize City

7) Isla Cozumel

8) Návrat do Miami

 


© 2010 Pavel Juračka Aktualizace: 19.12.2010 HOMEPAGE: http://www.pavelj.cz/