Jižní Amerika 2008


6) Belize City - Plavba západním Karibikem 2010 - Obrazový trip report

  8.7.2010 - brzy ráno jsme připluli až ke středoamerické pevnině a zakotvili jsme u pobřeží státu Belize.

  Naše loď tentokrát zakotvila dost daleko od břehu na volném moři, takže jsme se na pevninu museli nechat převést čluny. Cesta na břeh trvala zhruba 20 minut.


 
  Belize City - poté, co jsme se vymotali z Tourist Village, objevila se před námi zátoka Haulover, kterou před jejím ústím do moře překlenuje tento železný otevírací most z roku 1923, který se jmenuje Swing Bridge.   Z mostu se otevírá výhled na zátoku Haulover, která rozděluje Belize City na dvě části. Její břeh hustě lemují dřevěné baráčky.  
  Na jižním břehu zátoky jsme se vydali do ne příliš rušné Regent Street. Na jejím začátku naproti parku Batllefield stojí tato honosná budova zvaná Court House. Od roku 1926 sloužila jako sídlo britské koloniální správy.


  Regent Street je taková obyčejná ulice, kde většina domů vypadá dost skromně. Nicméně tento obrázek byl pro mně osobně mnohem milejší, než free shopy v Tourist village.  
  Úzkou uličkou jsme se posunuli na rovnoběžnou Albert Street. Zde na křižovatce se South Street jsme objevili tento pěkný bělostný kostelík.   South Street vypadá jako typická středoamerická ulička s dřevěnými domky a nahusto instalovaným elektrickým vedením.  
  Albert Street nás zavedla zpátky k zátoce a k mostu Swing Bridge...

  Po krátké porcházce na pevnině jsme se vydali zpátky na loď. Odpoledne nás čekal další výlet, tentokrát opačným směrem.


 
  Od naší domovské lodi jsme zamířili směrem na východ k velkému bariérovému útesu. Cestou jsme se zastavili na Mangrovníkovém ostrově, který je, jak jsme správně pochopili, základnou našeho šnorchlovacího škuneru.


  Po krátké zastávce na ostrově jedeme vstříc korálovému útesu. Mělčina vpravo za lodí naznačuje, že už budeme brzy na místě.  
  Osazenstvo naší lodě bylo rozděleno do čtyř skupin, načež jsme naskákali do vody a v této pozici jsme více než hodinu brázdili hladinu a mnozí také dno korálového útesu.   Korály vypadaly nádherně, druhý největší bariérový útes na světě nezklamal!  
  Jenom až pojedeme příště na korály, tak se vykašlu na plastové obaly a pořídím raději podvodní foťák...   V půl páté se po další krátké zastávce na Mangrovníkovém ostrově vracíme na loď a o půl hodiny později Carnival Valor zvedá kotvy. Podél korálového útesu teď vyrazíme na sever do mexických vod...  


1) Miami

2) NP Everglades

3) Florida Keys

4) Kajmanské ostrovy

5) Isla Roatan

6) Belize City

7) Isla Cozumel

8) Návrat do Miami

 


© 2010, 2011 Pavel Juračka Aktualizace: 6.1.2011 HOMEPAGE: http://www.pavelj.cz/