Jižní Amerika 2008


7) Isla Cozumel - Plavba západním Karibikem 2010 - Obrazový trip report

  9.7.2010 - ráno připlováme ke třetímu největšímu mexickému ostrovu Cozumel, který leží u východního pobřeží poloostrova Yucatán.

  V přístavu asi 4km jižně od správního střediska San Miguel kotvíme u betonového mola po boku lodí společnosti Royal Caribbean.


 
  Zdejší přístav se jmenuje Puerta Maya neboli Mayská brána.   Mayský přístav je plný příjemné zeleně a nepříjemných freeshopů...  
  Na dnešek jsme si zaplatili plavání s delfíny (100USD/os.). S příslušnou skupinkou spolucestujících jsme se proto hned po příjezdu přesunuli do nedalekého delfinária na okraji San Miguel de Cozumel.   Byla to velice zajímavá zkušenost, zdejší průvodce nám podrobně i s ukázkami popsal delfinní anatomii, povyprávěl něco málo o jejich životě a samozřejmě jsme si mohli s vybranými kytovci (Tina a Ego) v rámci velmi omezených možností i trochu zadovádět.


 
  Bohužel v bazénu bylo třeba dodržovat striktní pravidla, která zahrnovala i zákaz fotoaparátů a kamer ve vodě. Fotit a natáčet nás mohl vlastní technikou jenom zdejší personál. Jejich výtvory byly docela povedené, ale cena drze přemrštěná.


  Nezbylo nám, že si nějké ty delfíny vyfotit jenom z vyhlídkové terasy.  
  Aspoň že tahle delfínní eskapáda byla zadarmo :-)   Tak ještě poslední zamávání ploutví a Adios delfinos!  
  Po krátké průtrži mračen jsme dorazili zpátky do přístavu. Nakoupíme nějaký ten suvenýr a pokocháme se zdejší barevnou květenou.   Blížil se další lijavec a tak jsme raději pospíchali zpátky na loď. Nestihli jsme to. Ještě že pozorná posádka u vchodu rozdávala suché ručníky...  
  Odpoledne se trochu vyčasilo, ale na nějaký další výlet už bylo přece jen dost pozdě...   V pět hodin jsme zamávali Mayskému přístavu a zvedli jsme kotvy.  
  Propluli jsme okolo San Miguel de Cozumel a zamířili jsme na severovýchod ke kubánským břehům a potom dál vstříc Floridě.   Hotelové resorty na břehu ostrova Cozumel jsou určitě příjemným místem k odpočinku, mně osobně ale tato zastávka na naší cestě nadchla si nejméně...  


1) Miami

2) NP Everglades

3) Florida Keys

4) Kajmanské ostrovy

5) Isla Roatan

6) Belize City

7) Isla Cozumel

8) Návrat do Miami

 


© 2010,2011 Pavel Juračka Aktualizace: 6.1.2011 HOMEPAGE: http://www.pavelj.cz/