Jižní Amerika 2008

QTVR panoramata - Rio de Janeiro

 

Rio de Janeiro - vyhlídka Dona Marta

Panorama z vyhlídky Dona Marta. Panorama je složeno z 16 fotografií a pokrývá zorný úhel 210°. Uprostřed záběru za zálivem Botafogo se z oceánu zvedá návrší Morro da Urca a za ním nepřehlédnutelný kužel Cukrové homole. V pravo u pobřeží se nachází čtvrť Copacabana, vlevo panorama končí výhledem na sousední vrch Morro Sao Judas Tadeu a čtvrť Estacio.

 

Rio de Janeiro - Morro da Urca

Panorama z 218m vysokého vrchu Morro da Urca. Panorama je složeno z 36 fotografií a pokrývá zorný úhel 200°. Z vyhlídky je vidět zleva čtvrť Botafoto se stejnojmenným zálivem a nad ním ční nepřehlédnutelný vrchol 704m vysokého Corcovada se sochou Krista. Dále je vidět pobřežní čvrť Flamenco a malý záliv Guanabara, v pozadí lze rozeznat most Prezidenta Costa Silvy a dole pod návrším je zcela vpravo leží čvrť Urca.

 

Rio de Janeiro - vyhlídka z Cukrové homole

Širokoúhlý záběr z vyhlídkové terasy na vrchu 394m vysoké Cukrové homole (Păo de Açúcar). Panorama je složeno z 31 fotografií a pokrývá zorný úhel 265°. Vlevo pod stanicí lanovky je záliv Vermelha, vzadu pláž Copacabana, dále vpravo záliv Botafotgo, čtvrť Flamenco, záliv Guanabara a za ním Niteroi.

 

Rio de Janeiro - stadion Maracanã

Malé rozhlédnutí z prezidentské lože stadionu Maracanã. Panorama je složeno z pěti fotografií.

K prohlížení QTVR panoramat je třeba mít nainstalovaný Quick time. Jednotlivá panoramata se otevírají v samostatném okně.


Brazílie
1) Rio de Janeiro

Argentina
2) Vodopády Iguazú

Peru
3) Peru

Bolívie
4) Bolívie

Chile
5) Chile

 


© 2008 Pavel Juračka Aktualizace: 24.10.2008 HOMEPAGE: http://www.pavelj.cz/